Zapoznaj się z treningami, które organizujemy w Centrum Sportowym Bastion !
Prowadzimy treningi dla dzieci, juniorów , młodzieży i dorosłych! Regulamin klubu znajdziesz w zakładce KLUB.

Sekcja sportów walk - co możesz trenować w Bastionie?

Boks


Trening bokserski stanowi bardzo dobre uzupełnienie chwytów wykorzystywanych w BJJ czy Submission Wrestling. Boks można także uprawiać jako intensywną formę ćwiczeń ruchowych z elementami sportów walki lub samoobrony.

Zapasy


Zapasy jako jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, są znakomitym punktem wyjścia do uprawiania innych sportów walki. Trening zapaśniczy znajduje zastosowanie w sytuacji zagrożenia, sprawdza się gdy zaatakowany będzie musiał się obronić.

MMA zaawansowane


Treningi MMA pod kątm zawodów - dużo zadaniówek, drili, itp.

Brazylijskie Jiu-Jitsu


BJJ to specjalnie opracowane techniki kontroli przeciwnika w stójce i parterze. Jego specyfika pozwala osiągnąć dużą skuteczność w sytuacji zagrożenia, nawet przeciwko dużo cięższym przeciwnikom. Kładzie nacisk na umiejętność kontroli nad przeciwnikiem, przez zajmowanie odpowiedniej pozycji, wykorzystywanie nie tylko uderzeń, ale także dźwigni, podduszeń i unieruchomień.

FAQ - najczęstsze pytania


Masz czas na podjęcie decyzji czy chcesz kontynuować zajęcia, przyjdź na pierwszy trening i przekonaj się sam, czy odpowiada ci forma ćwiczeń.


Zmienne obuwie, np.: klapki – na wyłożonej specjalną matą sali, ćwiczymy boso, przybory kąpielowe (żel pod prysznic, ręcznik), wodę (nie zostawiamy butelek po napojach na sali), strój – spodenki/spodnie z dresu i bluzę/koszulkę lub kimono. Na trening bokserski należy obowiązkowo zabrać ochraniacz na szczękę. Dodatkowo na zajęcia z boksu, warto zabrać swoje rękawice, mimo że na wyposażeniu klubu dostępne są rękawice klubowe). Do klubu nie zapomnij zabrać pozytywnego nastawienia!


Dolną granicą wiekową dołączenia do klubu jest 6 lat. Wraz z wiekiem, trudniej jest przełamać pewne wyrobione odruchy, które utrudniają opanowanie ćwiczeń. Dzieciom przychodzi to znacznie sprawniej – im wcześniej dziecko zacznie ćwiczyć, tym więcej i sprawniej jest w stanie się nauczyć.

Treningi dla dzieci i juniorów

Przyjdź na trening osobiście i przekonaj się, jak wyglądają zajęcia dla najmłodszych lub zajrzyj już teraz do sekcji multimedialnej, gdzie znajdziesz materiały wideo z ćwiczeń.

Zajęcia dla najmłodszych łączą w sobie zabawy ruchowe i ćwiczenia ogólnorozwojowe. Treningi prowadzone są w parach, w różnych grupach wiekowych. Młodzi adepci sztuk walk zapraszają dzieci na treningi do Bastionu.

Treningi ogólnorozwojowe uczą szacunku i samodyscypliny poprawiają siłę, koordynację ruchową, kondycję i powodują wzrost poczucia własnej wartości. Ruch pomaga rozwiązać problem z nadwagą i wyrabia dobre nawyki na przyszłość.

Wszystkie grupy dla dzieci prowadzone są przez wykwalifikowanych, doświadczonych w zajęciach z dziećmi adeptów sportów walk. Grupy dzielą się na stopień zaawansowania oraz wiek: dzieci od 6 do 9 lat, oraz od 10 do 13 lat.